niedziela, 25 maja 2014

WSPOMNIENIA Z DZIECIŃSTWA Z CZASEM ZNIKAJĄ...

      Dlaczego tak trudno przywołać nam wspomnienia z wczesnego dzieciństwa?Prawdopodobnie  proces powstawania nowych komórek nerwowych wymazuje wcześniejszą pamięć powodując amnezję wczesnodziecięcą. I tak w okresie od 1-2 lat, częsci mózgu  odpowiadajace za pamięc  nadal rozwijają się. Pamięc wczesnodziecięca może przywoływać wydarzenia, które dziecko nie potrafi opisać słowami.
       Małe dzieci mogą przypominać  sobie doświadczenia sprzed trzeciego roku życia. Około 3,5 roku życia, rozwój mózgu powoduje utratę  prawie wszystkich wspomnień  z wczesnego dzieciństwa.
        W wieku około 10 lat, wiele wspomnień z wczesnego okresu życia,szczególnie z okresu wczesnodziecięcego zostaje utracona.
         W okresie młodzieńczym, poważne zmiany w mózgu kończą okres dzieciństwa, a w okresie dojrzałym, wspomnienia z dzieciństwa  są w rzeczywistości oparte na relacjach innych osób.
         Badania wykazały,że utrata pamięci pokrywa się w czasie z powstawaniem nowych komórek nerwowych. Są w mózgu pewne struktury  odpowiedzialne za powstawanie, zapamiętywanie i przywoływanie wspomnień, to układ limbiczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz